سخنی با والدین

زبان دوم به دلیل کاربرد زیاد در دنیای امروز برای اکثریت مردم نیاز محسوب می گردد و همین نیاز است که به خانواده ها هشدار می دهد که بهترین سن یادگیری فرزندان خود را به خاطر بسپارند. طبق تحقیقات پژوهشگران فرانسوی در دانشگاه پاریس ( سکارته) کودکان در 20 ماهگی بیشترین آمادگی برای آموختن یک زبان خارجی را بدست می آورند، حتی اگر در این سن شناخت عمیقی از زبان مادری خود نداشته باشند. آموزش زبان دوم در تمامی سنین می تواند اتفاق بافتد اما در صورتی که شرایط کسب زبان دوم فراهم باشد بهترین زمان قبل از 7 سالگی می باشد و بعد از این سن معمولاً آموزش زبان دوم نیازمند زمان بیشتری خواهد بود و همچنین فرد موفقیت کمتری در کسب لهجه اهالی آن زبان کسب خواهد کرد. زبان دوم باید توسط اشخاص آشنا به زبان و آموزش که به کلمات و تلفظ آنها مسلط هستند آموزش داده شود، زیرا آموزش زبان دوم به صورت غیر حرفه ای باعث ایجاد پایه ضعیف در کودکان شده و کودک در مدرسه نیز برای یادگیری زبان دچار مشکل خواهد شد.

آموزش زبان دوم علاوه بر آنکه به فرد در ارتباط بهتر کمک می کند، به موفقیت فرد در برنامه های مدرسه و مهارتهای حل مسئله نیز کمک خواهد کرد. این افراد درک عمیق تری از فرهنگ خود و همچنین فرهنگ زبانی که به آن مسلط شده اند خواهند داشت همچنین این افراد در رقابتهای شغلی برای کسب مشاغل بهتر ونیز ارتباط های بین المللی موفق تر هستند.

در همین راستا و با توجه به نکات مذکور، موسسه آموزشی قاصدک سپید اقدام به تاسیس آموزشگاه زبان قاصدک سپید بعنوان تخصصی ترین آموزشگاه زبان ویژه خردسالان و کودکان در تهران (غرب تهران - شهرک غرب) نموده است، در این مرکز، آموزش زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم همانند زبان مادری و بشیوه بازی محور در محیطی شاد، ایمن و پویا و کاملا بصورت غیر مستقیم به کودکان سه الی شش (6-3) سال آموزش داده میشود، شایان ذکر است در این روش که بروزترین روش آموزش زبان دوم در دنیا میباشد ( روش CLT , TPR ) کودکان همه روزه - پنج روز در هفته (از شنبه تا چهار شنبه) - به مدت چهار ساعت در آموزشگاه حضور خواهند داشت (صبح یا بعد از ظهر)، بدیهی است کودک به هیچ عنوان متوجه نمیگردد که در حال آموزش است. پس از طی این دوره آموزشی که تحت عنوان دوره تخصصی نامیده میشود کودکان در دو مهارت گفتاری و شنیداری (speaking & listening) بسیار پیشرفت نموده و پس از رسیدن به هفت سالگی و آغاز زمان مدرسه دوره های ترمیک که شامل آموزش مهارتهای خواندن و نوشتن (reading & writing )است آغاز میگردد.

 

مشخصات آموزشگاه معتبر

محیط و فضای مناسب: مهمترین فاکتوری که هر محیط آموزشی باید از آن برخوردار باشد آرامش است زیرا محیط های تنش زا و پر استرس دشمن اصلی یادگیری خواهند بود.

مدرسین متخصص و با تجربه: موسساتی که از مدرسین مجرب و متخصص در راستای آموزش مفاهیم زبان استفاده می کنند همواره شاهد بازخوردهای مناسبی از جانب ارباب رجوع خود که همان زبان آموزان می باشند خواهند بود. یک معلم خوب علاوه بر دانش و مدارج زبان، زبان آموزان را به یادگیری راغب کرده و میل و رغبت آنها را برای طی نمودن سطوح متفاوت زبان زیاد می کند. لذا وجود مدرسین با دانش بالا و حمایتگر یکی از وجوهی است که موسسات خوب از آن برخوردار می باشند. (رویت مدرک تحصیلی اساتید آموزشگاه توسط والدین از حقوق آنها محسوب می شود)

مدیریت موسسه: یکی از مسایل مهمی که می تواند باعث ایجاد یک محیط آموزشی مناسب و به طبع آن رضایت زبان آموزان و خانواده های آنان گردد مدیریت مناسب یک محیط آموزشی می باشد. مهارت فنی، انسانی و ادراکی یک مدیر می تواند در موفقیت هر مجموعه نقشی موثر ایفا نماید.

منابع آموزشی: موسسات خوب همواره از بهترین منابع برای تقویت هر یک از مهارت های زبانی استفاده کرده و معمولاً به یک کتاب بسنده نمی کنند و برای هر یک از مهارت ها مراجع مناسب با آن تهیه می نمایند.